Чи можна отримати Карту Побиту не особисто, а через представника?

2571

Чи може родич або знайомий, наприклад, за дорученням забрати Карту Побиту, видану на ім’я іншої людини? Таке питання часто з’являється у іноземців у Польщі, а відповідь на нього дає стаття закону.

Раніше в одній із статей описувався питання пов’язаний з наданням відбитків пальців і саме в наданні відбитків криється вся заковика.

Відповідь на питання, яке нас цікавить дає ст. 248 закону “Про іноземців”, в якій зазначено, що іноземець отримує Карту Побиту ОСОБИСТО. Тобто ось вона відповідь, тільки особисто.

При цьому, працівник органу влади, який видає картку, надає іноземцю для перевірки даних інформацію, яка є в електронній базі. Технічно надання такої інформації виглядає як перегляд на комп’ютері референта через відкриту базу.

Єдиний випадок отримання карти не особисто, а через представника – це якщо картка видається іноземцю, який не має ще 13 років. У такому разі картку отримує законний представник (один з батьків) або опікун дитини. Але все це тому, що до 13 років не потрібно брати відбитки пальців.

Автор статті: Ірина Мізіна — юрист Польської юридичної фірми для іноземців “Кацпжак і Ковалак”

Більше корисних статей Ви можете знайти в блозі: prawopraciukrainciw.wordpress.com

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. Доброго вечора . Планую подавати на карту побиту. Які є варіанти , щоб не бути прив’язаним до роботодавців? Шлюб, мовні курси?

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here