Ekstraklasa Польщі. 15 тур. Лехія Гданськ – переможець першого кола чемпіонату або «зимовий чемпіон»

75

15 тур найсильнішого футбольного дивізіону завершував перше коло польського чемпіонату.

Лехія Гданськ – Краковія 1: 0
17 089 глядачів
Лідер польської першості, Лехія Гданськ, завершував першу частину чемпіонату домашнім матчем проти одного з аутсайдерів. Поєдинок видався затятим м долю його вирішив єдиний гол, забитий португальським бомбардиром господарів Флавіо Пайксао, на 80-й хвилині. Варто відзначити, що 34-річний форвард в останніх п’яти матчах забив чотири голи, а всього в чемпіонаті – 10. Дружина, ведена Петром Стойковіцем, стає переможцем першого кола польського чемпіонату.

Ягеллонія Білосток – Лех Познань 2: 2
12 988 глядачів
Головний переслідувач «гданських левів», Ягеллонія втратила очки в домашньому поєдинку з не дуже переконливим поки Лехом. Варто сказати, що в цьому поєдинку зустрічалися срібний і бронзовий призери минулого чемпіонату. Господарі відкрили рахунок на 21-й хвилині. 23-річний півзахисник збірної Польщі Пшемислав Франківський, з близької відстані, замкнув багатоходівку своїх товаришів по команді. «Залізничники» відреагували дуже швидко і вже через 6 хвилин норвезький захисник Томас Рогне заштовхав м’яч у ворота після рикошету від воротаря, а ще через 7 хвилин 24-річний півзахисник Марцин Василевський хитро обвів воротаря з 16-и метрів. Господарі відігралися на початку другого тайму після того, як 21-річний форвард Кароль Свідерський, в боротьбі з двома захисниками, проштовхнув м’яч повз голкіпера. До кінця матчу голів більше не було і арбітр Бартош Франківський зафіксував бойову нічию діючих призерів.

Погонь Щецин – Легія Варшава 2: 1
13 564 глядача
Не дарма ми назвали в минулому огляді «метеором» клуб з Щецина. Цього разу «гордість Помор’я» перемогла чинного чемпіона країни. На 11-й хвилині команда німецького тренера Кости Руньяіча відкрила рахунок після удару півзахисника Каміла Дригас. Другий гол поморський колектив забив на 76-й хвилині і зробив це боснієць Звонімір Козуля. Лише в компенсований час португалець Андре Мартінш забив гол престижу. Погонь здобуває третю перемогу поспіль і закріплюється в провідній вісімці.
Вісла Краків – Заглембе Люблін 3: 2
Один з претендентів на медалі, краківська Вісла вирвала перемогу у клубу з Любліна, забивши переможний гол на 6-й компенсованій хвилині. Заглембе йде вниз по таблиці, програючи третій матч поспіль і в семи останніх матчах не перемагаючи.

Корона Кельце – Пяст Глівіце 1: 0
Поєдинок очних суперників по «вісімці» – це завжди цікаво. Долю такого матчу в Кельце вирішив єдиний гол, забитий італійцем Елія Соріано, на 38-й хвилині.

Медзев Легніца – Арка Гдиня 0: 4
Колектив з Гдині, що продовжує сподіватися на повернення в «вісімку» розгромив у Легниці місцевий клуб, який все грунтовніше застряє в «болоті» турнірної таблиці.

Вісла Плоцьк – Заглембе Сосновец 2: 0
Не втрачає надій повернутися в елітну зону і Плоцька. «The Oilers», після низки невдач поміняли тренера. Даріуш Дзвігала, який перед початком сезону змінив який пішов тренувати збірну Польщі Єжи Брежечека, був звільнений, а його місце зайняв 46-річний іспанський тренер Кібу Вікунья. Іспанець працював до цього в литовському Тракаї, а при ньому Вісла Плоцьк, в чотирьох матчах не терпіла поразок, двічі вигравши і стільки ж раз зігравши внічию.

Гурник Забже – Шльонськ Вроцлав 2: 2
У поєдинку двох команд з нижньої частини турнірної таблиці була зафіксована результативна нічия.
Переможцем першого кола польського чемпіонату або, можна сказати, «зимовим чемпіоном» стала Лехія Гданськ – 31 очко. У Ягеллонії Білосток – 28. Чинний чемпіон, Легія Варшава набрала 26 очок. За 25 очок в активі відразу у трьох команд: Вісли Краків, Пяст Глівіце і Корони Кельце. Замикають вісімку найсильніших Погонь Щецин – 22 очка і Лех Познань – 21. Основними претендентами на потрапляння в елітарний клуб залишаються Арка Гдиня – 20 очок і Вісла Плоцьк – 18.

Черговий, 16-й тур, польського чемпіонату пройде після перерви, який передбачає матчі збірної Польщі, 23-26 листопада. І в ньому відразу битва двох лідерів: Лехія Гданськ – Ягеллонія Білосток (25 листопада, 18.00). У першому турі чемпіонату 2018/2019 Лехія сенсаційно перемогла в Білостоці – 1: 0 і хто тоді думав, що це перший крок для зльоту «гданських левів».