Триває головна подія волейбольного літа – турнір Ліги Націй. Чоловіча та жіноча збірні Польщі провели свої чергові матчі і добилися нових перемог.

Чоловіча збірна Польщі проводила другий тур в китайському місті Нінгбо і стартувала в турі з поразки. Першим суперником дружини Витала Хейн була грізна збірна Франції. Перші три сети пройшли у впертій боротьбі, а в четвертій партії французи виграли досить легко – 26:28, 23:25 26:24, 20:25. Кращим у складі польської збірної став 23-річний дебютант клубу з Радом, центральний блокуючий Норберт Хубер, який набрав 15 очок.

Наступний суперником поляків була збірна Болгарії і перший сет був програний. Однак, вигравши наступні три партії, загальна перемога була за збірною Польщі – 22:25 25:19, 27:25, 25:20. 18 очок своїй команді приніс догравальника, 24-річний волейболіст італійського клубу Модена Бартош Беднорж.

У заключний день етапу дружина Хейн грала з господарями майданчика і досить легко переграла китайців – 25:22, 25:13, 25:15. По 11 очок у матчі набрали дворазовий чемпіон світу, діагональний Давид Конарський і чемпіон світу -2018 і центральний блокуючий Матеуш Бьенек.

За підсумками двох турів збірна Польщі здобула 4 перемоги і з 11-ма очками займає 7-е місце. Зі 100% -м результатом йде в турнірі збірна Бразилії. За 5 перемог здобули команди Ірану, Франції та Росії.

Чоловіча збірна Польщі перелітає до іранського міста Урмія, де проведе важкі поєдинки з командами Росії, Ірану і Канади. Матчі пройдуть 14-16 червня.

Також дві перемоги на черговому, третьому вже, етапі здобула жіноча збірна Польщі, яка грала в бельгійському Кортрійк. Також як і чоловіки, дружина Яцека Навроцького стартувала з поразки. А програли польські дівчата чинним чемпіонкам світу з Сербії – 25:27, 21:25, на 22:25. Лідер польської збірної, 23-річна діагональна з італійського клубу Бергамо Мальвіна Смаржек набрала 19 очок в матчі.

А потім прийшли перемоги. У поєдинку з господарками майданчика польським дівчатам довелося грати 4 сету для перемоги – 25:22, 21:25, на 25:18, 25:23. Кращим бомбардиром в цьому матчі стала вже юна, 18-річна діагональна клубу Будовляні Лодзь Магдалена Стисяк – 24 очка.

Заключний поєдинок зі збірною Росії видався для дівчат Яцека Навроцького дуже складним – 25:23, 24:26, 25:27, 25:20, 15: 9 і перемога прийшла їм лише в овертаймі. Ось тут вже Мальвіна Смаржек показала себе у всій красі – 33 очка!

Після трьох турів збірна Польщі здобула 7 перемог в 9-и матчах і ділить 4-5 місця з господарками майбутнього фіналу, збірній Китаю. 8 перемог в турнірі здобула збірна Туреччини, також по 7 матчів виграли команди Італії та США.

Четвертий тур збірна Польщі проведе в Китаї, де в місті Яньмень зіграє зі збірними Китаю, США та Туреччини. Буде дуже важко! Матчі пройдуть 11-13 червня.